Idees Sports

“Ιπποτικά” παλαμάκια για την άνοδο του Απόλλωνα απο τα Τρίκαλα στο 0-0 της Ριζούπολης

Κλείδωσε και μαθηματικά την επιστροφή του στην Σούπερ Λίγκα ο Απόλλων Σμύρνης. Η Ελαφρά Ταξιαρχία μπορεί να κόλλησε στο 0-0 απέναντι στα Τρίκαλα στην Ριζούπολη, όμως με τον βαθμό που πήρε κλείδωσε και μαθηματικά την άνοδο.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου ήταν αρκετά καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι είχαν την μπάλα στα πόδια τους, δημιούργησαν ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν. Τα Τρίκαλα κατάφεραν να ισορροπήσουν στο δεύτερο 45λεπτο και κρατώντας για περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια, οι παίκτες Αμανατίδη έφεραν το ματς στα μέτρα τους. Όσο περνούσαν τα λεπτά οι παίκτες της Ελαφράς Ταξιαρχίας έδειχναν να συμβιβάζονται με τον βαθμό και το ματς ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί ανάμεσα στους οπαδούς και τους παίκτες μετά το τέλος. Πλέον απομένουν τρεις αγωνιστικές και ο Απόλλων θέλει να διατηρήσει το αήττητο και να κλειδώσει και μαθηματικά και την κατάκτηση του τίτλου.