Idees Sports

Trikala Basket : Δεύτερη ήττα στην Καισαριανή

Στον τρίτο αγώνα των πλέι οφ ανόδου η  Trikala Basket  βρέθηκε και πάλι στο Κλειστό της Καισαριανής  αντίπαλος της Νήαρ Ηστ, σ ένα παιχνίδι που- όπως και τα προηγούμενα- δεν είχε μεγάλο σκορ. Η ομάδα του Γιαπλέ δεν βρήκε  λύσεις ούτε καλά ποσοστά στην επίθεση, πήγε χαμηλά μέτρια σε όλο το 40λεπτο και ηττήθηκε με 70-65 χάνοντας και τη δεύτερη ευκαιρία για μπρέικ και προβάδισμα στην μάχη της ανόδου.

Πλέον για να ανεβεί απ ευθείας  στην Α2 θα πρέπει να κάνει δύο σερί νίκες , μία το Σάββατο στην πόλη μας και τη δεύτερη την επόμενη βδομάδα (18/5)  στην Καισαριανή. Πριν το τζάμπολ του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παράγοντας της Τrikala Basket Τάκη Παπαγεωργίου, που έφυγε από τη ζωή  το πρωί της Τρίτης, ενώ για αυτόν το λόγο οι παίκτες της ομάδας είχαν μαύρες κορδέλες στις φανέλες.

Τα δεκάλεπτα:  20-15, 36-30, 53-47, 70-65 τελικό.