Idees Sports

Τα Τρίκαλα στην επόμενη φάση του κυπέλλου

Την ήττα γνώρισε με 0-2 από τα Τρίκαλα ο Παναγρινιακός στο Αγρίνιο για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό την παρουσία περίπου 300 θεατών στο γήπεδο του Παναιτωλικού, η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου γνώρισε την ήττα απέναντι σε αντίπαλο από τη Super League 2 και «αποχαιρέτησε» από τη συνέχεια του Κυπέλλου.

Κακό ματς, με πολλές κάρτες και λιγοστές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Τα Τρίκαλα υπερείχαν και είχαν την κατοχή, μετουσιώνοντας την καλύτερη εικόνα τους σε γκολ στο 79′ με τον Ελευθεριάδη.

Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Πέλκα και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κουσκουνά. Ο Παναγρινιακός τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.