Idees Sports

Πρεμιέρα με Βαθμό και καλή εμφάνιση για τα Τρίκαλα στην Πάτρα 1-1

Πρεμιέρα έκανε  σήμερα η Super League 2 μετά από αγωνιστική απραξία 10 μηνών και η Παναχαϊκή άνοιξε  την αυλαία. Οι “κοκκινόμαυροι” φιλοξένησαν τα  Τρίκαλα στο γήπεδο της Αγυιάς, στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση της πρεμιέρας….

Με ισοπαλία μπήκαν στο νέο πρωτάθλημα Παναχαϊκή και Τρίκαλα που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στην Πάτρα.

Το παιχνίδι μπορούμε να πούμε πως ήταν μοιρασμένο με τους Πατρινούς, να είναι ανώτεροι στο πρώτο μέρος και την ομάδα των Τρικάλων να έχει τις δικές τις ευκαιρίες στο δεύτερο 45λεπτο. Στα καλά τους ημίχρονα οι δύο ομάδες βρήκαν κι από ένα γκολ.

Οι γηπεδούχοι, στο 17′ κατάφεραν να ανοίξουν το τέρμα, όταν μετά από διαγώνια μπαλιά του Γιούση, ο Αραβίδης πέρασε με την μία στον Μπάτροβιτς ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι, απείλησαν για πρώτη φορά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Σταματή και τον Σούλη να σώζει.