Idees Sports

Οι «κυανέρυθροι» κέρδισαν με 4-0 την Λευκίμμη στο στάδιο και ισχυροποίησαν την θέση τους στην κατηγορία

Τα Τρίκαλα επιβλήθηκαν εύκολα της Λευκίμμης από την Κέρκυρα που έχει ήδη υποβιβαστεί με 4-0 και πατάνε πλέον πιο γερά στην κατηγορία, ωστόσο για να είναι 100% σίγουρα θα πρέπει να πάρουν μερικούς ακόμη βαθμούς στην συνέχεια.

Με διάθεση και πλουραλισμό στο παιχνίδι τους έπαιξαν κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο και η Λευκίμμη προβλημάτισε μόνο για λίγο, στις αρχές της επανάληψης, όταν και απείλησε με ισοφάριση στο γκολ του Αλεξίου ,με τον Γρηγοριάδη να έχει δοκάρι.

Στα τελευταία όμως 25 λεπτά τα Τρίκαλα ήταν καταιγιστικά, σημείωσαν άλλα τρία τέρματα, είχαν ένα δοκάρι και πήραν μία εμφατική νίκη.