Idees Sports

Βαριά ήττα για ΑΟΤ στην Εύβοια Ηττήθηκε από την Νέα Αρτάκη με 4-2

Με τις φανέλες δεν κερδίζονται τα ματς. Σα να μην μπήκαν ποτέ στο παιχνίδι οι παίκτες των Τρικάλων βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από την Νέα Αρτάκη στο 45λεπτο περπατώντας ασκόπως μέσα στο γήπεδο.

Στην επανάληψη και αφού γλύτωσαν στο ξεκίνημα ένα τρίτο γκολ ξύπνησαν, βοήθησαν και οι αλλαγές και μέχρι το 75’ κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με δύο γκολ του Νίκου Σκόνδρα.

Κάπου εκεί όμως άδειασαν και οι γηπεδούχοι ξαναπήραν το παιχνίδι στα χέρια τους και με δύο ακόμη γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο πήραν σπουδαία νίκη με 4-2.

Πίσω με δύο γκολ στο ημίχρονο

Τα Τρίκαλα έκαναν ένα από τα χειρότερα, μάλλον το χειρότερο, πρώτα 45λεπτα στο πρωτάθλημα, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Νέα Αρτάκη. Στο 23’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ όταν ο  Σπηλιώτης μέσα από τη μικρή περιοχή σούταρε Δυνατά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Παπαδόπουλο κάνοντας το 1 0

Τα Τρίκαλα απείλησαν στο 39’ με τον Κοντογεώργο αλλά στο 41’ οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο γκολ όταν μετά από σέντρα του Μερτύρη από το ύψος του πέναλτι σούταρε  ο Σπηλιώτης,  η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά μέσα από τη μικρή περιοχή ο Δ. Χατζησταμου σημείωσε το 2-0.Sportrikala.gr