Idees Sports

ΑΕΛ – Παναθηναϊκός: Τιμωρία στο 87′! Το “τριφύλλι” δεν… άνθισε ούτε στο Αλκαζάρ

Μετά το “Θ. Κολοκοτρώνης” ο Παναθηναϊκός άφησε βαθμούς και στο Αλκαζάρ. Το “τριφύλλι” δεν μπόρεσε να κρατήσει την πρωτοπορία του στο σκορ, δεχόμενος την ισοφάριση από την ΑΕΛ στο 87′ για το τελικό 1-1. Ο Πινακάς (αλλαγή του Γρηγορίου) “έσβησε” το γκολ του Μακέντα από το πρώτο μέρος. “Πλήρωσαν” τα λάθη τους οι “πράσινοι”. Μεγάλη επέμβαση του Διούδη, που διόρθωσε το λάθος του Σάντσες.

Έχει “θέματα” στην ανάπτυξη, στο γκολ, στη… χημεία αλλά και στην ψυχολογία. Ο Παναθηναϊκός ήταν προβλέψιμος στο Αλκαζάρ, κούρασε στο “μάτι”, ευτύχησε να σκοράρει σε μια από τις ελάχιστες φάσεις που δημιούργησε, αλλά η ΑΕΛ έκανε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να σκοράρει στα τελευταία λεπτά του αγώνα (1-1) για την 3η αγωνιστική της Superleague.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για τους “βυσσινί”, μετά την ήττα της πρεμιέρας από τον ΠΑΟΚ, όπως και για το “τριφύλλι”, που είχε χάσει με το ίδιο σκορ από τον Αστέρα Τρίπολης.