Τρίκαλα
Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΩΝ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ”Ο ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ” σε αγώνα δρόμου στην Πέλλα
![](https://www.trikalaidees.gr/wp-content/uploads/2024/04/ο-ΣΥΛΛΟΓΟΣ-ΤΡΙΚΑΛΙΝΩΝ-Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-Ο-ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ.jpg)
Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη συμμετοχή και επιτυχία σήμερα Κυριακή, 21 Απριλίου, ο 18ος Διεθνής Μαραθώνιος «ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ», ο οποίος έχει αφετηρία την Πέλλα και διεξήχθηκε υπό ιδανικές συνθήκες για τους δρομείς (συννεφιά) και ολοκληρώθηκε ομαλά.![Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα, δρόμος και κείμενο](https://scontent.flra1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/437923574_831784302324573_7173743561342182094_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=q0LsKqx_U1gAb45R6Ms&_nc_ht=scontent.flra1-1.fna&oh=00_AfC0TkWuM9qNjQ2-bnHm2UGxpGiFJirLTnnulNf87CBRGg&oe=662AF170)
![Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα, δρόμος και κείμενο](https://scontent.flra1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/437923574_831784302324573_7173743561342182094_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=q0LsKqx_U1gAb45R6Ms&_nc_ht=scontent.flra1-1.fna&oh=00_AfC0TkWuM9qNjQ2-bnHm2UGxpGiFJirLTnnulNf87CBRGg&oe=662AF170)
Παράλληλα, πραγματοποιήθηκαν – όπως πάντα – και στη Θεσσαλονίκη ανάλογες εκδηλώσεις.
Σε μία από αυτές, στον «Δρόμο Υγείας & Δυναμικού Βαδίσματος», συμμετείχε και , ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΩΝ Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ”Ο ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ” με 25 μέλη, φίλους και παιδιά,![Μπορεί να είναι εικόνα 12 άτομα και κείμενο](https://scontent.flra1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/438712269_831781535658183_2121088115075100452_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=_0bMM7QfSvYAb4yPVDw&_nc_ht=scontent.flra1-1.fna&oh=00_AfAot2tQAQnWBrvvDsZxR9tinZUKonurdKLyC5AWsWuNaA&oe=662B0345)
![Μπορεί να είναι εικόνα 12 άτομα και κείμενο](https://scontent.flra1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/438712269_831781535658183_2121088115075100452_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=_0bMM7QfSvYAb4yPVDw&_nc_ht=scontent.flra1-1.fna&oh=00_AfAot2tQAQnWBrvvDsZxR9tinZUKonurdKLyC5AWsWuNaA&oe=662B0345)
Η ημέρα, με τον γαλανό ουρανό και έναν ανοιξιάτικο ήλιο, προδιάθεσε όλες κι όλους μας θετικά, παρ’ όλα τα σύννεφα που είχαν υψωθεί απειλητικά από δυτικά και παρά τον φόβο μίας επικείμενης καταιγίδας, όπως η χθεσινοβραδυνή.