Στα Χανιά θα ψάξει βαθμούς σωτηρίας ο ΑΟΤ
Ο τεχνικός των Τρικάλων, Μίλος Κόστιτς έδωσε ρεπό στους ποδοσφαιριστές της ομάδας για να αποφορτιστούν για την Τρίτη (19/2) και επέστρεψαν την Τετάρτη (20/2) με διπλή προπόνηση.Στα αγωνιστικά προβλήματα που έχει ο Σλοβένος τεχνικός, εκτός από αυτό του Συμελίδη είναι και οι απουσίες των τιμωρημένων Μαρκόφσκι, Άντρονικ.
Κάθε παιχνίδι από εδώ και πέρα θα έχει ιδιαίτερη σημασία για τον ΑΟΤ, αφού η εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα Πόντου τον βύθισε ακόμη περισσότερο. Πλέον κρίνεται απαραίτητη η αναζήτηση βαθμών εκτός έδρας και πρώτη απόπειρα θα γίνει την Κυριακή (24/2) στα Χανιά με τον ΑΟΧ Κισσαμικό.
Ανακοινώθηκαν σήμερα οι διαιτητές για τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Φουτμπολ Λιγκ
Για τον αγώνα ΑΟΧ Κισσαμικός- Α Ο Τρίκαλα (Κυριακή 24/2, 15.00) διαιτητής θα είναι ο Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών). Βοηθοί του οι Κωνσταντίνος Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας) και Δημήτριος Μαυρουδής (Ηρακλείου). Χρέη τέταρτου διαιτητή θα εκτελέσει η Ελένη Αντωνίου ( Ανατ. Αττική).
ΣΑΒΒΑΤΟ 23/2
15:00 Εργοτέλης – Σπάρτη (ΕΡΤ 3)
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Τυριακίδης (Μακεδονίας), Καλλης (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)
15:00 Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Τίκας (Θεσπρωτίας)
4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
18:00 Δόξα Δράμας – Πλατανιάς
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Μαλανδρης (Χαλκιδικής), Φραγιος (Μακεδονίας)
4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)
ΚΥΡΙΑΚΗ 24/2
15:00 ΑΟΧ-Κισσαμικός – Τρίκαλα
Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας), Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)
15:00 Αιγινιακός – Ηρακλής
Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)
Βοηθοί: Θανασιας (Ηπείρου), Κωτούλας (Κιλκίς)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)
15:00 Απόλλων Πόντου – Βόλος ΝΠΣ (ΕΡΤ 3)
Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)
Βοηθοί: Πετρίδης (Χίου), Γκιόση (Θράκης)
4ος: Σιδηρόπουλος (Έβρου)
15:00 Κέρκυρα – Αήττητος Σπάτων
Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Τζιουβάρας (Κοζάνης)
4ος: Πανυτσίδης (Κοζάνης)
15:00 Α.Ε. Καραϊσκάκης – Ηρόδοτος
Διαιτητής: Καδδας (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Μωυσιάδης (Γρεβενών)