Idees Sports

Μεγάλο διπλό έβγαλε ο ΑΟΤ στην Καλαμάτα -αδιαφιλονίκητο φαβορί πλέον για τον τίτλο

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας παρέμειναν τα Τρίκαλα, τα οποία πέρασαν από την έδρα της Καλαμάτας επικρατώντας 1-0 με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Στο τέλος του παιχνιδιού οι παίκτες της «Μαύρης Θύελλας» διαμαρτυρήθηκαν έντονα στην διαιτησία, καθώς θεώρησαν άδικη την απόφαση του διαιτητή να δώσει πέναλτι.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, τα Τρίκαλα παρουσίασαν καλύτερη εικόνα και πίεσαν αρκετά την Καλαμάτα χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το δεύτερο μέρος ήταν πιο ισορροπημένο και από τις δυο πλευρές, τόσο η γηπεδούχος, όσο και η φιλοξενούμενη είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, όμως τις άφησαν ανεκμετάλλευτες.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, δόθηκε πέναλτι στα Τρίκαλα, με τον Ριζογιάννη να διαμορφώνει το τελικό 1-0.

Γιακουμής, Σανδραβέλης, Γιαννίτσης, Νιάρος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Γρηγορόπουλος, Σταματής, Λώττας, Πελάεθ