Idees Sports

Καλή εικόνα και νίκη για τον ΑΟΤ στην Λάρισα απέναντι στον Απόλλωνα

18

Ο ΑΟ Τρίκαλα πέρασε νικηφόρα με 1-3 από την Φιλιππούπολη σε φιλικό προετοιμασίας. Όλα τα κγολ σημειώθηκα στον δεύτερο ημίχρονο, ενώ το γενικό συμπέρασμα είναι ότι πλέον οι ομάδες περιμένουν τα επίσημα παιχνίδια πρωταθλήματος. Βέβαια θα πρέπει να κάνουν υπομονή ακόμη 15 μέρες.
Από εκεί και πέρα ο Ράτκο Ντόστανιτς έβγαλε συμπεράσματα για την αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών του.
Το φιλμ του αγώνα
Στο 9΄ ο Μακρίδης το σουτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα και ο Συμελίδης απέναντι στο τέρμα σούταρε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Στο 23΄ σου ο Τριανταφυλλάκος η μπάλα έξω από την εστία του Απόλλωνα.
Στο 25΄η καλύτερη στιγμή για τον ΑΟΤ, ο Πάνος στην περιοχή το σουτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα.
Στο 34΄κόρνερ έβγαλε την μπάλα ο Μάντζαρης στο απ΄ευθείας φάουλ του Μακρίδη.
Στο 60΄ο Γκότοβος πλασέ στην περιοχή , η μπάλα έξω.
Στο 61΄ ο ΑΟΤ κέρδισε πέναλτι με τον Συμελίδη τον οποίο τράβηξε αμυντικός του Απόλλωνα στην περιοχή. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Συμελίδης και έγραψε το 0-1 .
Στο 64΄ ο Απόλλωνας σημείωσε γκολ με τον Ράμος, ο βοηθός έδειξε οφσάϊντ και αλλά ο διαιτητής την σέντρα και έτσι έγινε το 1-1.
Στο 73΄ οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή με τον Λουκάο να πλασάρει, η μπάλα βρήκε τον Ταϊρη και το δοκάρι και βγήκε κόρνερ.
Σημαντική ευκαιρία για τον ΑΟΤ στο 75΄ με τον Σιαλμά στο τετ α τετ αλλά πλάσαρε άουτ.
Στο 77΄ο Ταϊρης έβγαλε την φάση στην προσπάθεια του Λουκάο.
Στο 84΄το 1-2. Μπροστά στο σκορ ο ΑΟΤ με γκολ κεφαλιά του Γκότοβου μετά από σέντρα του Ηλιάδη.
Και στις καθυστερήσεις τα Τρίκαλα έφτασαν και σε τρίτο γκολ. Σκόρερ ο Μαντιανί με σουτ από την περιοχή στο 92΄.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Αγιώτης (86′ Γαρυφαλλόπουλος), Σουλιώτης, Χατζής, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (62′ Καμπέρης), Λουκάο, Λίταινας (78′ Κοντοθανάσης), Πολέτο.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης (85′ Γιδόπουλος), Πάνος, Νιάρος (85′ Γκουγκούδης), Συριόπουλος (66′ Κέζος), Γκότοβος, Τριανταφυλλάκος (66′ Σιαλμάς), Γκατζολάρι (73′ Μαντιάνι), Γιουκαρής (85′ Κούλπας), Συμελίδης, Μακρίδης (66′ Τσιάρας), Σταματάκος (62′ Ηλιάδης).